Wręczono statuetki w plebiscycie „Złote Krople Rosy” w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”

21 marca 2013

19 marca br. w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się gala finałowa kampanii „Rak. To się leczy!”, której organizatorem była Fundacja Rosa. Tego wieczoru wręczono statuetki „Złote Krople Rosy”, których fundatorem była Mennica Wrocławska.

Kandydaci zgłaszani byli do nagrody w trzech kategoriach: „Człowiek najbardziej zaangażowany w problematykę onkologiczną w Polsce”, „Oddział onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentowi w Polsce” oraz „Kampania/akcja społeczna lub edukacyjna najbardziej zaangażowana w walkę z rakiem w roku 2012 w Polsce”.
W pierwszym etapie każdy mógł zgłosić swoją propozycję poprzez stronę
www.raktosieleczy.pl.
Spośród zgłoszonych kandydatów Kapituła plebiscytu wyłoniła po trzech z największą liczbą głosów, a zwycięzcy dwóch pierwszych kategorii byli wybierani w otwartym internetowym głosowaniu. Nagrodę w kategorii: „Kampania/akcja społeczna lub edukacyjna najbardziej zaangażowana w walkę z rakiem w roku 2012 w Polsce” przyznała Kapituła ekspertów pod przewodnictwem prof. dr hab. n.med. Jacka Jassema.

W tym roku nagrodzono kampanię Międzynarodowe Igrzyska Sportowe „Onko-Olimpiada 2012″. Ich organizatorem była „Fundacja Spełnionych Marzeń” Małgorzaty i Tomasza Osuchów, których wspierali trenerzy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

logo rosy
„Człowiekiem najbardziej zaangażowanym w problematykę onkologiczną w Polsce” została Elżbieta Wojdyła, która od lat działa na rzecz kobiet z rakiem piersi, organizując bezpłatne badania oraz akcje, imprezy i happeningi nagłaśniające problemy nowotworowe. Elżbieta Wojdyła jest przewodniczącą stowarzyszenia „Zawsze Kobieta” oraz przykładem na to, że raka się leczy, a po nim można zacząć żyć na nowo. W 2007 roku założyła Centrum Odnowy Biologicznej + Wellness, gdzie kobiety po operacji piersi, dla których rehabilitacja jest konieczna, mogą korzystać z zajęć bezpłatnie.

Piotr Wojda, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej miał przyjemność i zaszczyt wręczania pani Elżbiecie statuetki, której fundatorem była spółka z Wrocławia.
„Złoto jest cenne, a zdrowie najcenniejsze. To motto jakie nam przyświecało włączając się do akcji. Poprzez ufundowanie statuetki chcieliśmy w sposób symboliczny połączyć odniesienie do działalności Mennicy Wrocławskiej i zaangażowania społecznego wyrażonego we współpracy z fundacją Rosa” – mówi Piotr Wojda, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej.

W kategorii „Oddział onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentowi w Polsce” najwięcej głosów zdobył Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

Szpitalowi i jego personelowi przyświecał wspólny cel – stworzenie centrum onkologicznego, w którym zostanie położony nacisk na leczenie ograniczające konieczność wykonywania radykalnych amputacji piersi. Dzięki wsparciu ze strony młodych lekarzy i wykwalifikowanych pielęgniarek udało się stworzyć miejsce, gdzie przeprowadzane jest również leczenie systemowe innych typów raka, w tym chemioterapia i terapia ukierunkowana na cele molekularne i hormonoterapia.

O Mennicy Wrocławskiej

Mennica Wrocławska to lider dystrybucji złota i srebra inwestycyjnego w Polsce. Oferta firmy jest dostępna w ponad 750 placówkach własnych i partnerskich na terenie całego kraju. Spółka współpracuje z Alior Bankiem, Deutsche Bankiem oraz wieloma bankami spółdzielczymi. Obecnie biura sprzedaży Spółki znajdują się m.in. w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Opolu, Warszawie, Wrocławiu i w Poznaniu. Od połowy grudnia 2012 r. we wrocławskim centrum handlowym Korona działalność rozpoczęła pierwsza w Polsce „złota wyspa” Mennicy Wrocławskiej. Punkt zajmuje się sprzedażą złotych sztabek i monet oraz skupem złotego złomu.

Zaostrza się konkurencja w handlu złotem

24 stycznia 2013

Ostatnie publikacje, które ukazały się w związku z agresywnym zagraniem IAP w odpowiedzi na nowy produkt Mennicy Wrocławskiej – Złoto za SPOT.

Kliknij, aby przeczytać artykuł:

Dziennik Gazeta Prawna 24.01.2013 r.  – Zaostrza się konkurencja w handlu złotem

Parkiet 24.01.2013 r. – Nieudany start certyfikatów na złoto – Mennica Wrocławska pozwie IAP do sądu

Rzeczpospolita 24.01.2013 r. – Konflikt na rynku złota