Odwrócony VAT zamiast solidarnej odpowiedzialności? – podatki.biz

15 marca 2013

Zasada odpowiedzialności solidarnej za rozliczenie VAT w handlu niektórymi wyrobami będzie mieć zastosowanie tylko do transakcji hurtowych – zapewnia Ministerstwo Finansów, odnosząc się do protestów dużej części środowisk przedsiębiorców i ekspertów. Business Centre Club ostrzega z kolei przed potencjalnymi skutkami wprowadzenia nowego rozwiązania i proponuje wdrożenie mechanizmu odwróconego VAT.

Czytaj dalej:

http://www.podatki.biz/sn_autoryzacja/logowanie.php5/artykuly/odwrocony-vat-zamiast-solidarnej-odpowiedzialnosci_16_20408.htm?idDzialu=16&idArtykulu=20408

 

Znamy zwycięzców konkursu „Złoto dla Blogerów” Mennica Wrocławska ogłasza wyniki – epr.pl

5 marca 2013

Blog „korzystne zakupy” wygrał w konkursie „Złoto dla blogerów” organizowanym przez Mennicę Wrocławską. W trwającym od stycznia br. konkursie udział wzięły 23 blogi związane z tematyką oszczędzania i finansów osobistych. Internauci najlepiej ocenili blogi traktujące o praktycznych sposobach na oszczędzanie, które sprawdzają się w życiu codziennym. W sumie oddano 3 343 głosy wybierając tym samym najlepszy blog o oszczędzaniu i finansach osobistych.

Czytaj całość:

http://epr.pl/znamy-zwyciezcow-konkursu-zloto-dla-blogerow-mennica-wroclawska-oglasza-wyniki,e-pr-info,37477,1.html

 

Rynek złota w 2012 roku uratowany przez banki centralne – eurogospodarka.pl

4 marca 2013

Ubiegły tydzień, w którym złoto odnotowało spadki najniższe od 7 miesięcy, powoduje, że inwestorzy wciąż z napięciem śledzą wydarzenia i informacje płynące z tego rynku. Głównie dlatego, że rok 2012, był wymagający dla całego sektora. Mimo to, rok ten zamknęliśmy wzrostem  w stosunku do jego otwarcia. Czy to daje nam podstawy, aby myśleć optymistycznie o złocie w 2013 r.?

http://www.eurogospodarka.pl/gospodarka-i-rynek/rynek-zlota-w-2012-roku-uratowany-przez-banki-centralne

 

Lokaty nie bronią już przed inflacją, nadchodzi czas złota – AleBank.pl

27 lutego 2013

W najbliższych miesiącach może się okazać, że nawet najlepiej oprocentowane lokaty nie zapewnią już zysku, który zniweluje efekt inflacji. W ostatnim czasie Rada Polityki Pieniężnej (RPP) po raz kolejny obniżyła stopy procentowe. Dla zwykłego Kowalskiego oznacza to w praktyce, że mniej zarobi odkładając pieniądze w banku: na rachunku lub lokacie. Bronić się przed inflacją można kupując złoto, które jest równie bezpieczną lokatą kapitału.

Czytaj całość:

http://www.alebank.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=31897:lokaty-nie-bronia-juz-przed-inflacja-nadchodzi-czas-zlota&catid=358:finanse-i-gospodarka&Itemid=222